Bodegas Vidal Soblechero ligt in het plaatsje La Seca (Valladolid) in het hart van de Spaanse D.O. Rueda, een streek die vooral bekend staat om zijn kwalitatieve witte wijnen, met name van de verdejo-druif. De bodega is 42 hectare groot en wordt geleid door de familie Vidal Soblechero. In de wijngaarden wordt veel handwerk verricht en men is gefocust op terroir. De productie is relatief klein - hun jaarlijkse volume ligt rond de ±150.000 tot ±190.000 flessen - waardoor veel van hun wijnen in de Spaanse gastronomie en in gespecialiseerde wijnwinkels terechtkomen.
De familie heeft een lange wijnbouwtraditie in La Seca, die volgens de eigen geschiedenis teruggaat tot 1547, toen de eerste wijngaarden werden aangelegd en verzorgd door eerdere generaties. Tegenwoordig worden de activiteiten geleid door Alicia Vidal Soblechero (directeur) en haar broer Vidal Vidal Soblechero (technisch leider en oenoloog). Ze beheren eigen wijngaarden met (zeer) oude stokken en hanteren de principes van biologische en biodynamische wijnbouw. De opbrengsten worden laag gehouden om de maximale kwaliteit te bereiken. La Seca, gelegen midden in de Rueda-regio, heeft een terroir dat ideaal is voor verdejo en andere witte druiven, zoals viura. De hooggelegen plateaus met kalkrijke, stenige bodems en de flinke temperatuurverschillen tussen dag en nacht dragen bij aan de frisheid en aromatische intensiteit van de wijnen. Veel van hun wijngaarden zijn oude, op traditionele manier aangelegde ‘vaso’-stokken, wat zorgt voor lagere opbrengsten maar complexere wijnen. De bodega maakt diverse wijnen binnen de D.O. Rueda en V.T. Castilla y León, vooral wit, waarvan ook enkele bijzondere varianten binnen hun (in 2005 gestarte) project: Pagos de Villavendimia. De kern van hun productie wordt gevormd door de Verdejo, vaak aromatisch met frisse citrus- en fruittonen maar met complexiteit door oudere stokken en vinificatie op de fijne lie (droesem).
Zoals gezegd maken zij ook een aantal bijzondere & experimentele wijnen: zoals 'late-released single vinyard' Verdejo's van oudere jaargangen en La Oxidativa Pagos de Villavendimia – een unieke oxidative stijl wijn (met voortdurende oxidatieve rijping sinds 1948), een zeldzame en complexe wijnstijl.